Povinné ručení Opel

  • Povinné ručení pro Opel od 1100 Kč
  • Porovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven
  • Akční slevy přes call centrum

Povinné ručení Opel

Opel je německý výrobce osobních a malých užitkových vozů. Od roku 1929 je součástí amerického koncernu General Motors. Ve Velké Británii se vozy Opel prodávají pod značkou Vauxhall. Vozy Opel často obsazují čelní místa v žebříčcích nejprodávanějších vozů Evropy, například v roce 2006 zvítězilo auto Opel Astra. V současnosti nabízí Opel ucelenou řadu moderních vozů, jakými jsou modely Agila, Antara, Astra, Combo, Corsa, Insignia, Meriva a Zafira.

Pokud vlastníte vůz Opel s platnou registrační značkou, je Vaší povinností vůz pojistit. Povinné ručení, neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, je pojištění plynoucí ze zákona a musí ho mít každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. V případě, že vozidlo toto pojištění nemá, musí jeho majitel odevzdat SPZ a malý technický průkaz příslušnému orgánu evidence vozidel. Povinné ručení musí mít uzavřeno také vozidlo, které je na pozemní komunikaci pouze ponecháno.

Pojištění si lze sjednat u pojišťovny, která má oprávnění k provozování tohoto druhu pojištění. Na českém trhu je velké množství pojišťoven nabízejících pojištění odpovědnosti za škodu z provozu vozidla. Sazby pro vozy Opel se liší dle konkrétní pojišťovny.

Oblíbené

Logo pojišťovny AllianzPovinné ručení Allianz

Pojišťovna Allianz přišla na trh s produktem MojeAuto, který obsahuje 4 varianty pojištění. Základní povinné ručení má název Ko...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...