Povinné ručení Peugeot

  • Povinné ručení pro Peugeot od 1187 Kč
  • Porovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven
  • Akční slevy přes call centrum

Povinné ručení Peugeot

Peugeot je značka automobilů vyráběných francouzskou firmou Automobiles Peugeot, která je součástí koncernu PSA Peugeot Citroën. Zajímavostí je označování automobilů. Od roku 1929 se auta značky Peugeot označují typickým trojčíslem s nulou uprostřed, na něž má Peugeot dokonce patent. Některých užitkových vozů se však toto pravidlo netýká. Dnes nesou označení Expert, Partner nebo Boxer. Od roku 2004 jsou modely vybočující z dané řady označovány zdvojenou nulou uprostřed.

Pokud vlastníte vůz Peugeot s platnou registrační značkou, je Vaší povinností vůz pojistit. Povinné ručení, neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, je pojištění plynoucí ze zákona a musí ho mít každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. V případě, že vozidlo toto pojištění nemá, musí jeho majitel odevzdat SPZ a malý technický průkaz příslušnému orgánu evidence vozidel. Povinné ručení musí mít uzavřeno také vozidlo, které je na pozemní komunikaci pouze ponecháno.

Pojištění si lze sjednat u pojišťovny, která má oprávnění k provozování tohoto druhu pojištění. Na českém trhu je velké množství pojišťoven nabízejících pojištění odpovědnosti za škodu z provozu vozidla. Sazby pro vozy Peugeot se liší dle konkrétní pojišťovny.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...

Klikař - Občas nemáte kliku, i proto je dobré mít klik.Pojištění auta proti krádeži

Pojištění auta proti krádeži je výrazně levnější, než si myslíte. Pro starší auto již od 440 Kč za rok. Je-li pro Vás auto důle...