Povinné ručení Volkswagen

  • Povinné ručení pro Volkswagen od 1199 Kč
  • Porovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven
  • Akční slevy přes call centrum

Povinné ručení Volkswagen

Volkswagen AG nebo jen VW je německá automobilka sídlící ve Wolfsburgu. Je členem skupiny Volkswagen Group a v listopadu 2009 se stala největším světovým automobilovým koncernem. Její název v překladu znamená lidový vůz, neboť měla představovat v době jejího vzniku auto, které si může dovolit každý občan. V ČR je v současné době 19 autorizovaných dealerů prodávající vozy Volkswagen. Mezi nejprodávanější vozy značky Volkswagen patří Golf a Polo. Nejprodávanějším vozem střední třídy je VW Passat.

Pokud vlastníte vůz Volkswagen s platnou registrační značkou, je Vaší povinností vůz pojistit. Povinné ručení, neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, je pojištění plynoucí ze zákona a musí ho mít každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. V případě, že vozidlo toto pojištění nemá, musí jeho majitel odevzdat SPZ a malý technický průkaz příslušnému orgánu evidence vozidel. Povinné ručení musí mít uzavřeno také vozidlo, které je na pozemní komunikaci pouze ponecháno.

Pojištění si lze sjednat u pojišťovny, která má oprávnění k provozování tohoto druhu pojištění. Na českém trhu je velké množství pojišťoven nabízejících pojištění odpovědnosti za škodu z provozu vozidla. Sazby pro vozy Volkswagen se liší dle konkrétní pojišťovny.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...

Klikař - I havarijní je s klikem nejvýhodnější.Nejlevnější havarijní pojištění

Zvolte si variantu havarijního pojištění, která kryje pouze Vaše rizika! Ve městě se pojistěte proti vandalismu, na vesnici...