Povinné ručení od 968 Kč

  • Možnost uzavřít si pojistku online
  • Garance nejlevnější ceny pro dobré řidiče
  • Akční slevy každý den v call centru

Povinné ručení snadno a rychle online

Co je to povinné ručení

Povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci.

Povinné ručení Vás chrání proti škodám, které způsobíte provozem Vašeho vozidla třetím stranám. Nekryje škody na Vašem vozidle, které si způsobíte sám. K tomu potřebujete havarijní pojištění. Pojistka na auto se tedy dělí na část povinnou a nepovinnou.

Povinné ručení si můžete sjednat bez papírů z domova

Sjednat si povinné ručení online je velmi jednoduché. Stačí vyplnit několi informací o Vašem voze a o Vás v jednoduchém formuláři a obratem dostanete přehled nabídek povinného ručení. Jediná informace, kterou možná nebudete z hlavy znát, je výkon a objem motoru Vašeho auta. Nemáte-li u sebe malý technický průkaz, zkuste ji odhadnout.

Pokud neznáte Vaše bonusy z předchozího pojištění, obratem Vám je zjistí naši specialisté. Bonusy je možné převést z předchozího povinného ručení.

Dokladem o povinném ručení je zelená karta. Ihned po sjednání ji zasíláme emailem a druhý den poštou. Po sjednání zasíláme takzvanou dočasnou zelenou kartu. Typicky platí dva měsíce. Jakmile Vámi vybrané povinné ručení zaplatíte, dostanete trvalou zelenou kartu povinného ručení se standardní platností jeden rok.

Povinné ručení online je sjednáno v souladu s občanským zákoníkem formou na dálku. To znamená, že smlouvu, kterou Vám zašleme, nemusíte podepisovat. Akceptujete ji pouze tím, že ji zaplatíte. Ale pozor: musí být zaplacena ve splatnosti. Více o sjednání povinného ručení přes internet se dozvíte zde.

Při sjednání nového povinného ručení nezapomeňte vypovědět Vaši starou pojistku, pokud se Vás to týká. Způsoby výpovědi se řídí zákonem.

Jak se počítá cena povinného ručení

Jsou čtyři základní údaje, které ovlivňují cenu povinného ručení: výkon nebo objem motoru Vašeho vozu, adresa trvalého bydliště, věk toho, kdo sjednává pojištění, a to, jak dobře řídíte, což určují bonusové měsíce.

Další parametry, které mají vliv na povinné ručení, jsou počet sedadel ve vozidle, užití vozu a to, zda je majitel vozu fyzická osoba nebo podnikatel (přesně osoba samostatně výdělečně činná).

Užití vozu se standardně rozděluje na běžné užití a vozidla taxislužby. Povinné ručení na vozidla taxislužby je samozřejmě výrazně dražší.

Dalšími údaji, které mohou mít u některých pojišťoven vliv na cenu povinného ručení, je model a značka vozu, druh paliva, hmotnost vozu a datum první registrace.

Limity pojistného plnění

Při sjednání povinného ručení jsou důležité limity pojistného plnění. Minimální výše limitu pro povinné ručení je 35 milionů Kč. To je maximální částka, kterou při Vámi způsobené nehodě vyplatí pojišťovna třetí straně, které jste škodu způsobil.

Chcete-li být dobře kryti, můžete si vybrat vyšší limity. Řada pojišťoven nabízí limity pro povinné ručení ve výši 50, 70 nebo i 100 milionů Kč.

Na rozdíl od havarijního pojištění nemá povinné ručení spoluúčast. Je to logické, protože u havarijního pojištění platí pojišťovna Vám a Vy si můžete zvolit, zda se chcete nějakou částkou podílet na škodě a tím si tak zlevnit pojistku. U povinného ručení platí pojišťovna třetí straně, které jste způsobil vozidlem škodu, a proto nemá povinné ručení spoluúčast a poškozený dostane při pojistné události vyplacenou plnou výši škody.

S námi si můžete si vybrat nejlevnější povinné ručení nebo plnou palbu

K povinnému ručení si můžete sjednat řadu připojištění. Velmi oblíbené je pojištění čelních skel nebo jednoduché pojištění auta proti odcizení, které stojí pro starší auta méně než 500 Kč za rok.

Nejlevnější povinné ručení u nás stojí 968 Kč. Slevy až 70%. Ušetří s námi 86% řidičů.

Nabízíme produkty většiny pojišťoven na trhu, takže si určitě vyberete.

O povinném ručení víme vše. Vyzkoušejte si to.

Oblíbené

Klikař - I havarijní je s klikem nejvýhodnější.Nejlevnější havarijní pojištění

Zvolte si variantu havarijního pojištění, která kryje pouze Vaše rizika! Ve městě se pojistěte proti vandalismu, na vesnici...

Klikař - Ochrání Vás a ještě ušetříte, je fajn být Klikař.Nejlevnější pojištění domácnosti

Spočítejte si během 2 minut, na kolik Vás vyjde pojištění domácnosti. Nabídky Vám přehledně seřadíme a Vy okamžitě uvidíte, jak...