Povinné ručení od 968 Kč

  • Uzavřete si pojistku sami přes internet
  • 86% řidičů s Klik.cz ušetří
  • Nejlepší ceny povinného ručení na trhu

Povinné ručení na Klik.cz

Povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. Povinné ručení, jinými slovy také povinné pojištění či zákonné pojištění auta, je tak pro všechny majitele vozu, které s vozem chtějí na jakoukoli pozemní komunikaci, povinné. Povinné ručení Vás chrání proti škodám, které způsobíte provozem Vašeho vozidla třetím stranám. Nekryje škody na Vašem vozidle, které si způsobíte sám - k tomu potřebujete havarijní pojištění. Pojistka na auto se tedy dělí na část povinnou a nepovinnou, jinak řečeno povinné ručení a havarijní pojištění. Pro komplexní ochranu proto doporučujeme nevyužívat výhradně jen povinné ručení.

Povinné ručení si můžete snadno sjednat bez papírů z domova!

Sjednat si povinné ručení online je velmi jednoduché. Stačí vyplnit několik informací o Vašem voze a o Vás v jednoduchém formuláři a obratem dostanete přehled nabídek povinného ručení vypsaný na Vašem zařízení - počítači, mobilním telefonu či tabletu. Jediné informace, které možná nebudete z hlavy znát, jsou výkon a objem motoru Vašeho vozidla. Nemáte-li u sebe malý technický průkaz, zkuste je alespoň odhadnout.

Pokud neznáte Vaše bonusy z předchozího pojištění, obratem Vám je zjistí naši specialisté. Bonusy je možné převést z předchozího povinného ručení a jedná se o důležitou cenotvornou složku pojištění. Zjednodušeně řečeno platí, že čím déle jezdíte vozidlem bez nehody, tím vyšší bude Váš bonus a tím nižší pak celková cena za povinné ručení. Při sjednání nového povinného ručení nezapomeňte vypovědět Vaši starou pojistku, pokud se Vás to týká. Způsoby výpovědi se řídí zákonem.

Povinné ručení, které sjednáte přes internet, je sjednáno v souladu s občanským zákoníkem formou na dálku. To znamená, že smlouvu, kterou Vám zašleme, nemusíte podepisovat. Akceptujete ji pouze tím, že ji zaplatíte. Ale pozor! Musí být zaplacena ve splatnosti. Pokud nedojde k platbě před splatností, smlouva zaniká a je neplatná. To Vám do budoucna může způsobit nemalé škody a je velmi důležité na tuto skutečnost pamatovat.

Zelená karta - kdy a jakým způsobem ji dostanu?

Dokladem o povinném ručení je zelená karta, která se může někdy označovat jako bílá karta. Ihned po sjednání ji zasíláme emailem a druhý den poštou. Po sjednání zasíláme takzvanou dočasnou zelenou kartu, která typicky platí dva měsíce. Jakmile Vámi vybrané povinné ručení zaplatíte, dostanete trvalou zelenou kartu povinného ručení se standardní platností jeden rok. Trvalá zelená karta je zasílána přímo pojišťovnou, od které máte Vaši pojistku.

Jak se počítá cena povinného ručení

Existují čtyři základní údaje, které ovlivňují cenu povinného ručení. Výkon nebo objem motoru Vašeho vozu, adresa trvalého bydliště, věk toho, kdo sjednává pojištění, a to, jak dobře řídíte, což určují bonusové měsíce. Tento výčet věcí je nekompletní, každá pojišťovna pracuje ještě s dalšími specifickými cenotvornými údaji, nicméně každá z pojišťoven bere v potaz výše zmíněné základní údaje.

Další parametry, které mají vliv na povinné ručení, jsou například počet sedadel ve vozidle, užití vozu a to, zda je majitel vozu fyzická osoba nebo podnikatel (přesněji osoba samostatně výdělečně činná). Užití vozu se standardně rozděluje na běžné užití a vozidla taxislužby. Povinné ručení na vozidla taxislužby je samozřejmě výrazně dražší. Dalšími údaji, které mohou mít u některých pojišťoven vliv na cenu povinného ručení, je model a značka vozu, druh paliva, hmotnost vozu a datum první registrace.

Limity pojistného plnění

Při sjednání povinného ručení jsou důležité limity pojistného plnění. Minimální výše limitu pro povinné ručení je 35 milionů Kč. Číslo představuje maximální částku, kterou při Vámi způsobené nehodě vyplatí pojišťovna třetí straně, které jste škodu způsobil. Chcete-li být dobře kryti, můžete si vybrat vyšší limity. Řada pojišťoven nabízí limity pro povinné ručení ve výši 50, 70 nebo i 100 milionů Kč a více.

Na rozdíl od havarijního pojištění nemá povinné ručení spoluúčast. Je to logické, protože u havarijního pojištění platí pojišťovna Vám a Vy si můžete zvolit, zda se chcete nějakou částkou podílet na škodě a tím si tak zlevnit pojistku. U povinného ručení platí pojišťovna třetí straně, které jste způsobil vozidlem škodu, a proto nemá povinné ručení spoluúčast a poškozený dostane při pojistné události vyplacenou plnou výši škody.

S námi si můžete si vybrat nejlevnější povinné ručení nebo plnou palbu. Co je to připojištění?

K povinnému ručení si můžete sjednat řadu připojištění. Velmi oblíbené je pojištění čelních skel nebo jednoduché pojištění auta proti odcizení, které stojí pro starší auta i méně než 500 Kč za rok. Mezi další připojištění patří například srážka se zvěří či vandalismus. Před uzavřením povinného ručení je dobré se zamyslet a zhodnotit si, zda je pro Vás nějaké připojištění vhodné. Typický obyvatel Prahy dá raději přednost pojištění proti vandalismu, člověk z malé vesnice by naopak měl zapřemýšlet nad připojištěním kryjící střet se zvěří a tak dále.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o povinném ručení. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde Vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti povinného ručení. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Oblíbené

Bílý ručník s černou žárovkou.Novinky, zprávy a zajímavosti

Klik.cz Vám představuje novou rubriku plnou zajímavostí, novinek a článků nejen z automobilého světa! Hledáte zajímavé články, ...

Povinné ručení na Klik.czVýpověď povinného ručení

Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vžd...

Historické červené vozidlo.Prodej vozu

Většina z nás provádá či kupuje vůz pouze jednou za dlouhou dobu. Je tedy logické, že si nikdo z nás nepamatuje, na co všechno ...

Havarijní pojištěníHavarijní pojištění

Havarijní pojištění je pojištění motorových vozidel, které slouží ke krytí škod na vlastním autě. Způsobí-li někdo škodu Vám, b...

Pojištění domácnostiPojištění domácnosti

Ceny pojištění domácnosti a nemovitosti na rozdíl od cen autopojištění spíše klesají a sjednáte-li si novou pojistku, pravděpod...