Pozor na výšku aneb jak se pojistit na hory

b

Listopad 2013

Pomalu ale jistě se blíží zimní sezona, ostatně Martin na bílém koni už do některých českých hor dorazil, a ubytovací zařízení, restaurace i provozovatelé vleků začínají být v pozoru. Na první lyžovačku už si mnozí zajedou co nevidět. Kromě českých hor ale vyjíždí čím dál tím více Čechů také do zahraničí, a to nejen kvůli vyšší kvalitě, ale paradoxně i kvůli nižším cenám. V případě zahraničních výjezdů je nutné uzavřít si kvalitní cestovní pojištění.

Cestovní pojištění by mělo být automatickou součástí příprav na jakoukoliv zahraniční cestu. Zejména v případě aktivní dovolené je jeho neuzavření nerozumným riskem, který se skutečně nemusí vyplatit. Úraz v zahraničí vyžadující hospitalizaci, náročnější ošetření a transport do ČR se může bez problémů vyšplhat na stovky tisíc až miliony korun. A takovou investici si jistě každý z nás docela rád odpustí.

Pozor na výškový limit

Při uzavírání cestovního pojištění do hor je potřeba dát si pozor na více faktorů. Jedním z těch méně známých je výškový limit, do kterého je pojištění skutečně aktivní. Pokud je v pojistných podmínkách uvedeno, že je pojištěný pojištěn pouze při pohybu do výšky 3 000 m.n.m. a úraz si přivodí v nadmořské výšce 3 500 metrů, může se snadno stát, že mu pojišťovna nic nevyplatí. Vždy si tedy dopředu prověřte, kam přesně (a jak vysoko) se budete chystat a informuje se při uzavírání pojištění, zda není toto místo příliš vysoko. Vždy je dobré překontrolovat si to v pojistných podmínkách.

Připojištění je téměř nutností

Předpokládejme, že na hory nejedete pouze relaxovat, ale také aktivně sportovat. Někteří také touží kromě klasického lyžování vyzkoušet jízdu na snowboardu nebo některý ze sněžných adrenalinových zážitků. V tom případě je potřeba důkladně prověřit, jaké sporty jsou kryty v rámci základního pojištění a jaké je potřeba si připojistit zvlášť (například v rámci připojištění zimních nebo adrenalinových sportů). V případě, že konkrétní sport nebude pojištěním kryt a vám se něco stane, může nastat stejná situace jako u překročení výškového limitu.

Kde sjednat?

Cestovní pojištění je jedno z nejjednodušších a nejlevnějších. Jeho sjednání vyžaduje občanský průkaz, pár minut a maximálně několik stokorun. Velmi snadno ho lze uzavřít prostřednictvím internetových porovnávačů pojištění. Ušetříte tím čas, peníze a budete si moci na jednom místě srovnat nabídky většího množství pojišťoven.

Oblíbené

Zelený zaoblený čtverec s písmeny A-Z.Výluky z pojištění

Při sjednávání cestovního pojištění dejte pozor na výluky z pojištění. Výluky najdete vždy v pojistných podmínkách, které jsou ...

Muž vyřizující si pojištění mobilem.Pojištění na hory

Všechny pojistky, které nabízíme, kryjí běžné zimní sporty jako jsou běžky, sjezdovky a snowboarding, pokud jsou provozované na...