U havarijního pojištění si kontrolujte pojistnou částku. Jinak vyhazujete peníze!

Kalkulačka s červeným autíčkem na jejím povrchu.

Přepojištění vozu je stav, kdy je automobil pojištěn na vyšší částku, než kolik ve skutečnosti činí jeho hodnota, takzvaná cena obvyklá.

Obvyklá cena vozu je cena, která by byla dosažena při prodeji stejného nebo obdobného vozu při obvyklé transakci na daném místě a v daném čase.

Máte-li auto pojištěno na 300 tis. Kč, ale jeho cena obvyklá je 200 tis. kč, dostanete v případě krádeže vyplaceno pouze 200 tis. Kč. Ale pojistku máte dražší, protože platíte za auto v hodnotě 300 tis. Kč.

K tomuto jevu dochází velmi často, a to zejména proto, že většina lidí uzavře havarijní pojištění na automobil na pojistnou částku, kterou má vůz na počátku pojištění, což je správně, ale dále už si pojistnou částku nekontroluje.

Každým rokem ale cena vozidla klesá a společně s tím by bylo vhodné snižovat i pojistnou částku, protože od té se zároveň odvíjí i cena pojistky.

Chcete-li mít vůz pojištěn na cenu nového vozu, sjednejte si pojištění GAP.

Oblíbené

Klikař - NevěříšHavarijní pojištění srovnání

Nemusíte nikam chodit, stačí Vám zadat pár údajů o Vás a Vašem voze do kalkulačky havarijního pojištění. Při srovnání havar...

Klikař - I havarijní je s klikem nejvýhodnější.Nejlevnější havarijní pojištění

Zvolte si variantu havarijního pojištění, která kryje pouze Vaše rizika! Ve městě se pojistěte proti vandalismu, na vesnici...