Přes léto stoupá počet vloupání - chraňte svůj majetek!

b

Srpen 2013

Léto je obdobím dovolených, zájezdů, návštěv příbuzných a jiných aktivit, při kterých na delší dobu opouštíme své domovy. Tento fakt pochopitelně láká více zlodějů než v zimním období, kdy jsme zalezlí v teple u rodinného krbu. Počet vloupání do bytů i rodinných domů neustále stoupá a hodnota věcí, kterou si nezvaní návštěvníci z našich domovů odnášejí rozhodně není zanedbatelná. Samotnému vloupání lze kromě dobrého zabezpečení předejít hůře, můžete se ale velmi snadno chránit proti finančnímu dopadu této nemilé události - pojistěte si svůj majetek a vracejte se z dovolené s klidnou myslí!

Pojištění majetku

Pojištění majetku lze v našem případě rozdělit do dvou pojištění, která jsou často nesprávně zaměňována či spojována v jedno - pojištění nemovitosti a domácnosti. Zatímco pojištění nemovitosti se vztahuje na stavbu pevně spojenou se zemí a její součásti (pojištěny jsou tedy zdi, střechy, podlahy, garáže, altány, bazény apod.), pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení domu či bytu (nábytek, elektronika, oblečení, cennosti, šperky, peníze apod.). Pojištěna bývají podobná rizika jako požár, povodeň, záplava, nárazový vítr, vandalismus nebo již diskutované vloupání. U něj je samozřejmě primární pojištění domácnosti (dům vám nejspíše neukradnou), může však dojít poškození nemovitosti a vyplatí se rozhodně uzavřít pojištění obě.

Pozor na podpojištění!

V případě, že máte pojištění domácnosti či nemovitosti uzavřeno již nějaký ten pátek, výrazně doporučujeme aktualizovat si pojistné částky, na něž je pojištění uzavřeno. V průběhu let totiž jistě došlo k nákupu nového nábytku, nových spotřebičů či jiné modernizaci bydlení. Tím se pochopitelně navýšila jeho hodnota a pojištění uzavřené na hodnotu nižší již není dostačující - určité procento majetku zůstává nepojištěno. Je tedy dobré pravidelně pojistnou částku aktualizovat.

Kde sjednat pojištění?

Pojištění majetku lze sjednat klasicky na pobočce pojišťovny nebo například pomocí srovnávačů pojištění. Ty mají hned několik výhod - šetří čas, který byste strávili hledáním toho nejvhodnější pojištění a obíháním poboček. Díky výhodným smlouvám s pojišťovnami mohou mnohdy nabídnout výrazně nižší ceny než obchodní zástupce konkrétní pojišťovny. Navíc si zde můžete sami porovnat několik produktů pojištění od různých poskytovatelů a vybrat si to, co vám nejvíce vyhovuje. Vždy se vyplatí uzavřít najednou obě pojištění - pojišťovny v těchto případech nabízejí velmi výrazné slevy.

Oblíbené

Klikař - Je lepší být připravenýPojištění chaty

Jak si pojistit chatu Rozhodně doporučujeme pojistit rekreační objekt jako nemovitost i domácnost.  Pojištění nemovitos...

Pojištění nemovitostiPojištění nemovitosti

Zatímco cena pojištění automobilů stále stoupá, u pojištění nemovitosti a domácnosti platí zcela opačná situace. I z toho důvod...