Připojištění čelních skel se vyplatí

  • Detailní info ke kalkulaci níže
  • K povinnému i havarijnímu pojištění
  • Nejlevnější za méně než 700 Kč

Vše, co byste měli vědět o připojištění čelních skel

Připojištění čelních skel k povinnému ručení

Pojištění čelních skel nelze sjednat samostatně. Pouze jako připojištění k povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění. Nabízí ho všechny pojišťovny a snadno si ho můžete sjednat při výběru povinného ručení. Nejčastější limit pojistného plnění, tedy částka, kterou Vám pojišťovna vyplatí při rozbití skla, je 5 nebo 10 tisíc Kč. Nicméně je možné u některých pojišťoven sjednat i vyšší limit. Ceny se pohybují pro běžná auta od 700 do 1.500 Kč za rok.

Po vyplnění naší kalkulačky povinného ručení uvidíte přehledně ceny jak povinného ručení, tak připojištění čelních skel.

Při sjednání online mohou některé pojišťovny vyžadovat fotodokumentaci neporušenosti skel v okamžiku sjednání nebo může být po dobu několika měsíců navýšena spoluúčast při škodné události. Spoluúčast může být například stanovena na 50% po dobu 3 měsíců. V tomto případě platí, že rozbije-li Vám někdo sklo během prvních 3 měsíců, dostanete při limitu plnění 10 tis. pouze 5 tisíc Kč.

Proč se vyplatí připojištění čelních skel u havarijního pojištění

I v případě, že máte uzavřeno havarijní pojištění, doporučujeme uzavřít navíc také připojištění skel. Jsou dva důvody.

Rozbije-li Vám letící kámen sklo a budete to řešit jako pojistnou událost v rámci havarijního pojištění, budete se na škodě podílet spoluúčastí sjednanou na havarijním pojištění. Máte-li například sjednanou havarijní pojistku se spoluúčastí ve výši 5 tis. Kč, škoda na Vašem skle je 9 tis. a nemáte připojištění skel, dostanete pouze 4 tis. Kč.

Každá nahlášená pojistná událost je u pojišťovny evidována a může Vám v budoucnosti zdražit havarijní pojištění.

Naopak pokud máte sjednáno připojištění skel, dostanete vyplacenu plnou částku, na kterou máte pojištění sjednáno a tato pojistná událost nemá vliv na cenu Vašeho havarijního pojištění.

Oblíbené

Klikař - Ochrání Vás a ještě ušetříte, je fajn být Klikař.Mini havarijní pojištění

S mini havarijním pojištění si můžete pojistit pouze vybraná rizika za příznivou cenu. Produkt se nazývá mini Casco a chrání Va...

Klikař - Občas nemáte kliku, i proto je dobré mít klik.Pojištění auta proti krádeži

Pojištění auta proti krádeži je výrazně levnější, než si myslíte. Pro starší auto již od 440 Kč za rok. Je-li pro Vás auto důle...