K cestovnímu pojištění je dobré mít i hotovost

Zelený palec nahoru a vedle červený palec dolů.

Přestože cestovní pojištění zaručuje, že Vám pojišťovna proplatí léčebné výlohy (ošetření u lékaře, v nemocnici apod.), ne vždy to znamená, že nebudete nic platit.

V některých zemích a zdravotnických zařízeních je nutné zaplatit za ošetření v hotovosti a až po návratu do Česka si nechat příslušné částky proplatit. Nejlepší je vždy nejdříve kontaktovat asistenční službu cestovní pojišťovny, která se pokusí domluvit Vám ošetření ve zdravotnickém zařízení, kde není nutná platba v hotovosti, ale postačí potvrzení od pojišťovny.

Ne vždy je to ale možné, a proto je lepší finanční rezervu mít. Navíc se vám může přihodit úraz následkem činnosti, která je ve výlukách pojištění a v takovém případě pojišťovna není povinna léčebné výlohy hradit.

Oblíbené

Žena přemýšlející o ochranně své rodiny.Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti je známé také pod lidovým názvem pojistka na blbost. Chrání nás před finančními následky škod, které způ...

Klikař - Ochrání Vás a ještě ušetříte, je fajn být Klikař.Nejlevnější pojištění domácnosti

Spočítejte si během 2 minut, na kolik Vás vyjde pojištění domácnosti. Nabídky Vám přehledně seřadíme a Vy okamžitě uvidíte, jak...