Proč je nutná prohlídka u havarijního pojištění

Detailní záběr na kolo s propíchnutou pneumatikou.

Prohlídka nebo fotodokumentace vozidla před vstupem do pojištění je obvykle povinná při sjednávání každého havarijního pojištění. Prohlídky se provádí za účelem zajištění transparentní dokumentace o tom, že vozidlo bylo při sjednání pojistné smlouvy v pořádku a nepoškozené.

Má-li vozidlo nějaké poškození, musí být detailně zdokumentováno, neboť není možné uplatňovat nárok na plnění z havarijního pojištění.

Tento postup je standardně vyžadován z důvodu ochrany pojišťoven proti případným pojistným podvodům. Požadavky na postup provedení prohlídky si každá pojišťovna určuje. Vždy se říďte pokyny, které obdržíte při sjednání pojištění. Do doby provedení prohlídky bývá zpravidla smluvně výrazně navýšena spoluúčast na pojistném plnění v případě škodné události.

Vyjímkou bývají továrně nová vozidla, tzn. nová vozidla zakoupená v autosalonu, kde není nutné prohlídku provádět a pojišťovně v takovém případě stačí doložit obvykle kopie faktury zakoupeného vozidla nebo kopie velkého technického průkazu.

Oblíbené

Logo pojišťovny AllianzHavarijní pojištění Allianz

Havarijní pojištění Allianz poskytuje komplexní ochranu Vašeho vozu pro všechny případy. Rozsah pojištění včetně ceny Vám přehl...

Klikař - Občas nemáte kliku, i proto je dobré mít klik.Pojištění auta proti krádeži

Pojištění auta proti krádeži je výrazně levnější, než si myslíte. Pro starší auto již od 440 Kč za rok. Je-li pro Vás auto důle...