Proč je splatnost u pojištění VELMI DŮLEŽITÁ?

Modré auto nedobrzdilo a nabouralo do červeného auta před sebou.

Zaplatíte-li účet za telefon nebo elektřinu den po splatnosti, nestane se nic.

Pokud uhradíte pojistku sjednanou na internetu den po splatnosti, může vás to stát statisíce. Proč?

Protože při sjednání pojištění přes internet, takzvaným distančním způsobem podle par. 1820 a dále občanského zákoníku, platí jiná pravidla.

Zaplatíte-li pojištění sjednané přes internet po splatnosti, třeba jen o den, SMLOUVA ZE ZÁKONA NEVZNIKNE A NEJSTE POJIŠTĚNI.

Příklad: Sjednáte si pojistku 1.4. s datem počátku 3.4. a datem splatnosti 18.4. Zaplatíte 18.4. a vaše platba se připíše na předepsaný účet 20.4. Smlouva v takovém případě ze zákona ani nezvnikla a váš vůz je nepojištěn. Co se může stát?

Pokud v tomto případě například 19.4. někoho nabouráte, nejste pojištěni a škodu hradíte ze svého.

Pokud si 20.4. sjednáte novou smlouvu, budete muset nastavit počátek na 20.4., protože se nelze pojistit zpětně, a v období mezi 3.4. a 20.4. budete nepojištěni. A za každý nepojištěný den můžete dostat pokutu 50 až 100 Kč od České kanceláře pojistitelů.

Tento problém může nastat i v případě, kdy je datum počátku měsíc v budoucnosti. Pokud je splatnost pojištění před datem počátku a pojištění není uhrazené ve splatnosti, smlouva nevznikne a vy jste nepojištěni. Pokud si k datu počátku zapomenete sjednat smlouvu novou, můžete jezdit s nepojištěným autem se všemi negativními důsledky.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...

Klikař - I havarijní je s klikem nejvýhodnější.Nejlevnější havarijní pojištění

Zvolte si variantu havarijního pojištění, která kryje pouze Vaše rizika! Ve městě se pojistěte proti vandalismu, na vesnici...