Havarijní pojištění si zkontrolujte každý rok. Hodně ušetříte!

Muž sepisující dopravní protokol o nehodě.

Pojistná částka, tedy částka, kterou Vám pojišťovna vyplatí v případě pojistné události, se odvíjí od aktuální hodnoty Vašeho vozu, která se nazývá cenou obvyklou. Nejlépe je to vidět na konkrétním příkladě.

Koupíte-li si nový vůz za řekněme 500 tis Kč, pojistíte si jej zcela logicky na 500 tis. Kč. Ale již za rok jeho hodnota klesne a v případě totálního zničení vozu v druhém roce byste nedostali 500 tis. Kč, ale pouze takzvanou cenu obvyklou, v tomto konkrétním případě přibližně 400 tis. Kč.

Při každém výročí havarijního pojištění je tedy dobré zkontrolovat si pojistnou částku a v případě, že obvyklá cena Vašeho vozu je nižší než pojistná částka ve smlouvě, upravit pojistnou částku tak, aby se rovnala ceně obvyklé.

Chcete-li, aby Vám v případě odcizení Vašeho vozu nebo při jeho totálním zničení pojišťovna vyplatila hodnotu nového vozu, můžete si sjednat připojištění, které se nazývá GAP.

Chcete si to zkontrolovat? Naši specialisté Vám rádi pomohou.

Oblíbené

Klikař - NevěříšHavarijní pojištění srovnání

Nemusíte nikam chodit, stačí Vám zadat pár údajů o Vás a Vašem voze do kalkulačky havarijního pojištění. Při srovnání havar...

Logo pojišťovny AllianzHavarijní pojištění Allianz

Havarijní pojištění Allianz poskytuje komplexní ochranu Vašeho vozu pro všechny případy. Rozsah pojištění včetně ceny Vám přehl...