Půjčení auta v zahraničí

Dvě modrá tlačítka s lupou a vozidlem na klávesnici.

Chystáte se na zahraniční dovolenou k moři, do hor, za poznáním či do velkoměsta? Necháváte auto doma a i přesto chcete v daném místě vidět to nejlepší a být vlastními pány? Pak je půjčení auta jasnou volbou.

Jaká je cena?

Výše půjčovného vždy závisí na několika faktorech. Zejména jde o lokalitu, typ, velikost auta a dobu, na kterou si chcete vůz půjčit. Zatímco v přímořských lokalitách se dá sehnat malé auto už od necelých 50 EUR na den, velká evropská města nabízí nejlevnější vůz často až od 80 EUR na jeden den.

V ceně zásadně nejsou zahrnuty náklady na palivo. Standardně se půjčuje auto s plnou nádrží a stejně tak se auto i vrací. Dále je potřeba zaměřit svou pozornost na pojištění, které je často nutné zakoupit zvlášť.

Na co dát pozor?

Pozor je třeba dát na věkovou hranici, od které je možné si auto půjčit (různé země i různé půjčovny mohou mít stanovena jiná pravidla pro minimální věk).

Dále svou pozornost zaměřte na dopravní předpisy dané země, velmi často se liší od těch našich a jak známo, neznalost neomlouvá.

Věnujte se také prostudování různých pojištění, které vám v autopůjčovně nabídnou k uzavření. Je jich větší množství, proto volte pečlivě. Doporučujeme na něm ale nešetřit. Jistota je jistota.

Jak a kdy auto objednat?

Nejlépe online a co nejdříve, ideálně ještě před odjezdem z ČR. Výhodou včasné rezervace je nižší cena, větší výběr vozů a často i lepší domluva s půjčovnou, mnohé mají i internetové stránky v češtině.

Jak probíhá převzetí auta?

Pro půjčení a převzetí auta potřebujete následující:

Mezinárodní řidičský průkaz

Občanský průkaz či pas

Kreditní kartu s dostatečným obnosem (bude stržen poplatek za půjčení a dočasně zablokována kauce, k jejímuž odblokování dochází při vrácení auta)

Při přebírání auta si zkontrolujte, zda auto odpovídá tomu, co jste si rezervovali a za co budete platit. Prohlédněte také technický stav a vybavení vozu. Informujte se o způsobu vrácení a o postupu v případě poruchy či nehody.

Jak probíhá vrácení auta?

Auto vždy vraťte včas (v případě půjčení na 24 hodin není třeba vracet ho ještě tentýž den, ale je skutečně dobré dodržet smluvené časové rozmezí) a s plnou nádrží. Pracovník půjčovny si auto většinou jen rychle překontroluje, odblokuje na kartě kauci a můžete vyrazit zpět po svých.

Oblíbené