Spoluúčast 99% u havarijního pojištění

Zelený otazník.

Pokud sjednáváte havarijní pojištění takzvaně na dálku (například po telefonu) pro starší vozidlo, zpravidla je potřeba zajistit fotodokumentaci nebo prohlídku vozidla v závislosti na požadavcích pojišťovny, u které pojištění sjednáváte.

Prohlídka slouží k zajištění transparentní dokumentace o tom, že vozidlo je při sjednání smlouvy o havarijním pojištění nepoškozené.

Ve většině případů je do doby provedení prohlídky nebo doložení fotodokumentace smluvně navýšena spoluúčast až na 99% pojistného plnění v případě škodné události. Jste-li tedy pojištěni na 100 tis. Kč, obdrželi byste v případě totálního zničení vozidla pouze 1 tis. Kč.

Po provedení prohlídky nebo zaslání fotodokumentace se spoluúčast automaticky upravuje na standardní výši spoluúčasti sjednanou v pojistné smlouvě. Ta je nejčastěji 5%. Přesnou informaci najdete ve Vaší pojistné smlouvě.

Prohlídku bývá nutné dle pokynů provést do 5 - 7 dnů od data počátku. Přesné instrukce najdete v emailu, který obdržíte po sjednání smlouvy. Z důvodu navýšené spoluúčasti je vhodné prohlídku provést co nejdříve, abyste byli plně kryti pro případ pojistné události.

Oblíbené

Rozbitý předek vozidla po dopravní nehodě.Fotodokumentace k pojistce

Při sjednání havarijního pojištění po telefonu je nutné prokázat, že vozidlo není poškozené v okamžiku sjednání pojištění. Jedn...

Na obrázku je žena, která hovoří s pracovníkem asistenční služby.Připojištění skel

Připojištění čelních skel k povinnému ručení Pojištění čelních skel nelze sjednat samostatně. Pouze jako připojištění k pov...