Pojistná částka pro pojištění domácnosti

Zelená kalkulačka na bílé pohovce,

Pojištění domácnosti se vztahuje na nábytek, zařízení, elektroniku, sportovní vybavení, oblečení, cennosti či peníze, které se ve vaší domácnosti nachází.

Hodnota veškerého vybavení domácnosti by měla odpovídat pojistná částce v pojistné smlouvě na pojištění domácnosti.

Stanovení této hodnoty je velmi důležité, neboť se od něj odvíjí nejen pojistné, které budete za pojištění platit, ale hlavně také případné pojistné plnění v případě škody.

Pojistnou částku je tedy nutné vždy nastavit tak, aby odpovídala celkovému součtu hodnot jednotlivých věcí, které tvoří Váš majetek umístěný v domácnosti.

A pravidelně ji aktualizovat, když si koupíte něco nového, například novou kuchyňskou linku.

V případě nepřesného nastavení pojistné částky, tak nemusíte od pojišťovny v případě škodné události obdržet odpovídající pojistné plnění. Pomoci může například kalkulačka minimální pojistné hodnoty na stránkách České asociace pojišťoven. Částka z kalkulačky sice nemusí přesně odpovídat hodnotě Vaší domácnosti, ale napoví, pod jakou hodnotu rozhodně pojistnou částkou nestanovovat.

Jako obecné pravidlo platí, že pojistná částka by u pojištění domácnosti neměla klesnout pod 3 tis. Kč na metr čtvereční.

Pozorně si také přečtěte limity pojistných plnění u jednotlivých rizik. Máte-li pojištění proti krádeži, ujistěte se, že máte požadované zabezpečení.

Oblíbené

Zelený otazník.Výluky z pojištění domova

U každého pojištění, ale u pojištění majetku zvlášť, je dobré si pečlivě prostudovat výluky z pojištění. To jsou škody nebo udá...

UIGPojištění domácnosti AXA

Pojištění domácnosti AXA nabízí ochranu Vašeho domova pro případ nenadálých událostí.  Jednotlivé nabídky Vám porovnáme a pomůž...