Výpověď odhlášením vozidla z registru

Klikař, který roztrhl papír vejpůl.

Nemáte-li v úmyslu vozidlo provozovat, třeba na zimu, nemusíte platit povinné ručení. Nicméně v takovém případě musíte vyřadit Váš vůz z registru motorových vozidel u příslušného obecního úřadu a uložit státní poznávací značku do depozitu.

Vůz můžete na registru vozidel vyřadit trvale nebo dočasně a platí, že minimální doba dočasného vyřazení není stanovena. Rozmyslíte-li si to, můžete vůz kdykoli opět přihlásit.

Vyřazení vozidla Vám bude vyznačeno ve velkém technickém průkazu. Pojišťovna Vám na základě záznamu o vyřazení ve velkém technickém průkazu smlouvu vypoví k datu vyřazení vozidla a zároveň vrátí případný přeplatek pojistného.

Vypovídáte-li autopojištění, nezapomeňte:

Výpověď musíte pojišťovně zaslat v písemné podobě, lepší je doporučenou poštou.

Výpověď je bez podpisu pojistníka neplatná.

Pojišťovna zašlete zpět zelenou kartu.

Nezapomeňte doložit kopii velkého technického průkazu s vyznačenou informací o vyřazení.

Uveďte ve formuláři výpovědi, jakým způsobem chcete zaslat přeplatek pojistného, zda na Váš účet (uveďte číslo účtu) nebo složenkou (napište jméno a adresu, na kterou chcete přeplatek zaslat).

Adresy pojišťoven zde.

Oblíbené

Červené auto na korbě nákladního vozu.Výpověď při prodeji

Smlouvu o povinném ručením lze vypovědět na základě prodeje nebo přepisu vozidla. Za přepis vozidla se považuje i změna vlastní...

Klikař - Ještě nikdy jsem to neměl takhle srovnaný.Porovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...