Jak na výpověď povinného ručení?

Povinné ručení na Klik.cz

Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vždy. Důvody pro ukončení povinného ručení jsou dané zákonem. Na našich stránkách pod tímto článkem si pak můžete velmi jednoduše stáhnout formulář výpovědi, který stačí zaslat dle uvedených specifikací na adresu dotyčné pojišťovny.

Kdy mohu vypovědět povinné ručení?

První možností je výpověď ke konci pojistného období. Toto období je počítáno nejpozději 6 týdnů před datem výročí pojistné smlouvy. Pokud Vám domů přijde výroční dopis, je ten pravý čas pro případnou změnu pojištění. Dalšími dvěma důvody je změna výše pojistného a změna vlastníka vozidla. Pokud Vám tak pojišťovna dá ve výročním dopise vědět o pro Vás neakceptovatelné změně, máte právo na výpověď. Pochopitelnou možností je také výpověď z důvodu, že jste své vozidlo prodal či prodala někomu jinému.

Výpověď podáváte také v případě odhlášení vozidla z registru vozidel. Do dvou měsíců od data sjednání nové pojistné smlouvy je také možné podat výpověď bez udání důvodu. Platná je taktéž výpověď do 3 měsíců ode dne doručení oznámení vzniku pojistné události.

Speciální kategorií je pak samovolný zánik pojištění, ke kterému by však rozhodně docházet nemělo a měli byste si na tuto problematiku dávat opravdu velký pozor. Přesněji platí zánik povinného ručení z důvodu neplacení dlužného pojistného. Zmínku si pak zaslouží také možnost podat výpověď v případě odcizení vozidla.

Obecná pravidla pro výpověď povinného ručení

Výpověď musí být zaslána písemně na adresu pojišťovny a to nejlépe doporučeně. Potřebujete-li kontaktovat nějakou z pojišťoven, můžete se obrátit buď na nás na čísle 810 200 211, případně využít našich stránek a přímo na adresu dané pojišťovny výpověď zaslat. Podepsána musí být tím, kdo pojistku sjednal, tedy pojistníkem.

Ve výpovědi uveďte důvod výpovědi a číslo pojistky. Při prodeji nebo odhlášení vozu přiložte kopii velkého technického průkazu s vyznačenou změnou, dále uveďte jméno a rodné číslo pojistníka. Závěrem doporučujeme uvést email a telefon či číslo účtu pro vrácení eventuelního přeplatku.

Oblíbené

Klikař - od A do Z.Časté otázky

O povinném ručení víme více, než ostatní Jak uložit značky do depozitu? Jak zjistíte svůj bonus za jízdu bez nehod? ...

Červené auto na korbě nákladního vozu.Uložení značek do depozitu

Na každé vozidlo provozované na pozemních komunikacích a místech k nim náležících musí být uzavřeno platné povinné ručení. ...

Klikař, který roztrhl papír vejpůl.Výpověď havarijního pojištění

Zrušení havarijního pojištění není nic složitého a změna havarijního pojištění může Vám ušetřit nemalé peníze. Například máte-l...

Povinné ručeníPovinné ručení

Povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. Povinné ručení, jinými slovy také ...

Havarijní pojištěníHavarijní pojištění

Havarijní pojištění je pojištění motorových vozidel, které slouží ke krytí škod na vlastním autě. Způsobí-li někdo škodu Vám, b...