Výpověď povinného ručení při prodeji vozidla

Červené auto na korbě nákladního vozu.

Smlouvu o povinném ručením lze vypovědět na základě prodeje nebo přepisu vozidla. Za přepis vozidla se považuje i změna vlastníka nebo provozovatele (pokud je uveden v technickém průkazu) a je povinností ohlásit tyto změny na registru vozidel.

Pojišťovně se za účelem výpovědi pojistné smlouvy můžete prokázat kupní smlouvou nebo písemným prohlášením nového vlastníka. Většina pojišťoven však obvykle vyžaduje i kopii velkého technického průkazu, kde je tato skutečnost uvedena.

Společně s těmito dokumenty je potřeba na pojišťovnu podat i písemnou výpověď. Povinné ručení bude ukončeno k datu oznámení změny. Máte-li přeplatek na pojistném, pojišťovna Vám jej vrátí.

Pamatujte:

Výpověď je nutné zaslat písemně, nejlépe doporučeně.

Výpověď je bez podpisu neplatná. Podepsat ji musí ten, kdo ji uzavřel neboli pojistník.

Pojišťovna bude chtít zpět zelenou kartu a také zaslat kopii velkého technického průkazu se změnou vlastníka.

Můžete požadovat vystavení a zaslání dokladu o průběhu pojištění, stačí to uvést ve výpovědi.

Uvéďte ve formuláři výpovědi, jakým způsobem chcete zaslat přeplatek pojistného, zda na Váš účet (uveďte číslo účtu) nebo složenkou (napište jméno a adresu, na kterou chcete přeplatek zaslat).

Adresy pojišťoven zde.

Máte-li nové auto, sjednejte si nové povinné ručení.

Oblíbené

Klikař - Ještě nikdy jsem to neměl takhle srovnaný.Porovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...

Klikař - I havarijní je s klikem nejvýhodnější.Nejlevnější havarijní pojištění

Zvolte si variantu havarijního pojištění, která kryje pouze Vaše rizika! Ve městě se pojistěte proti vandalismu, na vesnici...