Příspěvek pro zemědělce

b

Květen 2014

Od začátku března do konce října tohoto roku mohou zemědělci podat na Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (zkráceně PGRLF) žádost o finanční podporu zemědělského pojištění. Zažádat mohou zemědělci o dotaci na pojištění hospodářských zvířat a na pojištění polních i speciálních plodin. Oznámilo to ve své tiskové zprávě Ministerstvo zemědělství.

PGRLF se letos chystá rozdělit celkem 250 000 000 Kč mezi zemědělce ve formě příspěvků na pojištění hospodářských zvířat a plodin. Tyto finance jsou určeny na pojištění škod, které jsou způsobeny na plodinách či zvířatech zejména špatným počasím, živelnou katastrofou nebo nákazou. Loni byl vyplacen 50% podíl na pojištění hospodářských zvířat a speciálních plodin. 18% podíl byl vyplacen zemědělcům na pojištění polních plodin. Letošní podíly budou vypočítány na základě počtu doručených žádostí a na základě výše zaplaceného pojistného.

Podání žádosti je možné mezi 1. březnem a 31. říjnem 2014. Podávat lze žádosti písemně či osobně, a to na následujících místech: místně příslušná pracoviště Státního zemědělského investičního fondu, agentury pro zemědělství a venkov Ministerstva zemědělství, prostřednictvím PGRLF. Podmínky pro poskytnutí dotace i konkrétní formulář k vyplnění si lze stáhnout v sekci "ke stažení" na těchto stránkách.

Oblíbené

Nejlevnější povinné ručení již od 968 Kč najdete na Klik.czNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...