Změna SPZ při stěhování

Zelený zaoblený čtverec s písmeny A-Z.

Pokud se stěhujete v rámci České republiky do jiného kraje (např. z Plzeňského do Karlovarského), není již od 1.1.2015 třeba změnu ohlásit na příslušném registru vozidel, jak tomu bylo dříve.

Dne 1.1.2015 totiž nabyl účinnosti zákon č. 239/2013 Sb., kterým se mění zákon č. 56/2001 Sb.

Změna registrační značky se od tohoto data provádí pouze při poškození, ztrátě či odcizení SPZ. Povinnost provést změnu trvalé adresy v technickém průkazu však zůstává.

Změnu Vám úřad zajistí na počkání a zaplatíte za ni 50 Kč správní poplatek. K vyřízení budete potřebovat občanský průkaz (již s novou adresou), malý technický průkaz, velký technický průkaz a případně doklad o pojištění vozidla.

Následně je třeba změny ohlásit i pojišťovně. Ta Vám vystaví novou zelenou kartu s novou adresou. Při změně adresy může k výročí pojistné smlouvy o povinném ručení dojít k přepočtu ceny pojištění. Pokud s úpravou ceny nesouhlasíte, lze samozřejmě smlouvu vypovědět do 1 měsíce od oznámení změny.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...

Klikař - NevěříšCeník povinného ručení

Ceník povinného ručení získáte vyplněním několika údajů o Vašem voze a o Vás. Dostanete přehledný ceník seřazený podle cen a po...