Léto 2012 - Pojistných událostí opět přibylo

b

Září 2012

Léto nám pomalu končí, slunečné dny se stávají minulostí a většina z nás už na letošní dovolenou pouze vzpomíná. Nejčastěji se vzpomíná v dobrém. Na moře, dobré jídlo, nové zážitky. Někteří (a není jich málo) ovšem na své dovolené prožili i věci ne zcela dokonalé a očekávané. O zmírnění dopadu těchto situací by se mělo starat (a také letos značně postaralo) cestovní pojištění.

Cestovní pojištění by mělo být běžnou a zcela samozřejmou součástí jakékoli dovolené za hranicemi naší země. V případě problému je vám vždy k dispozici asistenční služba a navíc budete za vzniklou situaci odškodněni. Za letošní rok se odhaduje, že částka za uzavřená cestovní pojištění bude více než 1 600 000 000 Kč. To je při průměrné ceně 450 Kč za jednu pojistnou smlouvu více než 3,5 milionu pojistných smluv o cestovním pojištění.

Mnoho lidí si klade otázku, zda je cestovní pojištění opravdu nutné. Vždyť to ošetření přece nemůže být tak drahé... Ale může. Nejdražší pojistné události přesáhly částku 2,5 milionu Kč. Posuďte sami, zda se přece jen nevyplatí investovat několik set korun do cestovního pojištění.

Pojistných událostí neustále přibývá

Počty pojistných událostí cestovního pojištění každým rokem stoupají. Například pojišťovna Triglav oznámila, že pojistné plnění u nich čerpalo dokonce 22% klientů. Více než ⅕ cestujících se tedy přihodila v zahraničí situace, za kterou byli následně odškodněni. Nejčastějším předmětem pojistných událostí byla návštěva lékaře (zejména v Chorvatsku a to kvůli zažívacím potížím nebo úpalům).

Pojišťovna Generali také potvrzuje, že pojistných událostí rok od roku přibývá. Jen v loňském roce zaznamenala více než 3800 případů, kdy bylo využito jejich asistenční služby. V letošním roce se očekává číslo ještě vyšší.

Cestovní pojištění se vyplatí

Každým rokem je na pojistném plnění klientům vyplaceno kolem 500 000 000 Kč za více než 40 000 pojistných událostí, což činí v průměru více než 12 000 Kč na jednu pojistnou událost. Cestovní pojištění si přitom uzavřete za pár korun a ušetří vám mnohdy i statisíce za nejrůznější lékařské úkony, hospitalizace nebo převoz do ČR.

Vždyť jen nejběžnější ošetření v tolik navštěvovaném Chorvatsku stojí v průměru 2 500 až 3 000 Kč. Vážnější zdravotní problém vyžadující hospitalizaci potom může vyjít až na stovky tisíc korun.

Oblíbené

Čtyřčlenná rodina připravující se na cestu k moři.Doporučené limity

V případě uzavírání cestovního pojištění je třeba dbát na správný rozsah pojištění, územní platnost, a na limity pojistného pln...

Kruh plavající v bazénu.Úrazové pojištění

Úrazové pojištění lze uzavřít jako samostatný produkt a nebo ho připojistit k cestovnímu pojištění pouze na dobu, kdy budete v ...