Na dovolenou jedině s dobrým pojištěním

b

Červen 2014

Přišel červen, začíná léto, dostavily se i první dny plné tropického počasí. S tím přichází éra dovolených u moře a samozřejmě také supervýhodných last minute nabídek, kterými se dá ušetřit několik tisíc korun. Dnes koupíte, zítra zabalíte a pozítří letíte. Paráda! Velice důležité je ale v balícím chaosu nezapomenout na kvalitní cestovní pojištění. Ušetřené tisíce by vám totiž mohly velmi rychle zhořknout.

Kolik stojí cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je jedním z nejlevnějších pojistných produktů vůbec. Jeho cena se pohybuje kolem několika desítek korun za den. Při týdenním pobytu zaplatíte většinou za osobu něco mezi 100 a 500 Kč v závislosti na destinaci, do které vyrážíte a variantě cestovního pojištění. Varianty se liší rozsahem krytých rizik a limity, do kterých pojišťovna plní.

K čemu je?

Cestovní pojištění je velice užitečným produktem. Chrání vás před finančními dopady události, která se vám přihodí za hranicemi. Může to být úraz či nemoc (a z toho pramenící drahé ošetření, případně hospitalizace, převoz do ČR apod.), ztráta zavazadel, zpoždění letu, potřeba právní asistence, poškození cizí věci. Všechny tyto faktory by se vám bez cestovního pojištění mohly velmi nemile prodražit. Zejména ošetření a hospitalizace v zahraničí může vystoupat na více než milion korun.

Jak ho uzavřít?

Jednoduše! Cestovní pojištění lze uzavřít několika cestami. První je navštívení pobočky vybrané pojišťovny, kde se na všem osobně domluvíte, pojištění zaplatíte a jste pojištěni. Dále je možné uzavřít cestovní pojištění prostřednictvím webových stránek jednotlivých pojišťoven. Vše vyplníte online, zaplatíte převodem nebo platební kartou a jste pojištěni! Patrně nejlepší cestou je ale využití služeb online srovnávačů pojištění, kde si po zadání potřebných údajů porovnáte nabídky několika pojišťoven a vyberete produkt, který vám bude nejvíce vyhovovat. Pak už jen zaplatíte a můžete vyrazit!

Oblíbené

Zelený zaoblený čtverec s písmeny A-Z.Výluky z pojištění

Při sjednávání cestovního pojištění dejte pozor na výluky z pojištění. Výluky najdete vždy v pojistných podmínkách, které jsou ...

Čtyřčlenná rodina připravující se na cestu k moři.Doporučené limity

V případě uzavírání cestovního pojištění je třeba dbát na správný rozsah pojištění, územní platnost, a na limity pojistného pln...