Životní pojištění

b

Červen 2012

Životní pojištění - v dnešních dnech naprosto běžná záležitost. Většinou si ho lidé sjednávají téměř automaticky, aniž by se zamysleli, zda je právě životní pojistka ten produkt, který chtějí a potřebují. Životní pojištění totiž není vhodné a výhodné pro každého, častokrát je lepší zvolit odlišný produkt.

Při výběru pojištění je potřeba uvědomit si, co přesně chceme. Životní pojištění by mělo být uzavíráno primárně jako zdroj financí pro vaši rodinu v případě vaší smrti. Často je ale životní pojištění uzavíráno za účelem získání financí v případě úrazů, onemocnění, pracovní neschopnosti či spoření. V těchto případech je ale lepší zvolit jiné produkty jako je například úrazové pojištění a spořit je nejvýhodnější samostatně zcela mimo oblast pojištění. V některých případech je vzhledem k podmínkám produktu a realitě vhodnější neuzavírat produkt žádný.

Pro koho je životní pojištění vhodné?

Je- li na vás finančně závislá vaše rodina nebo nechcete, aby musela v případě vaší smrti rodina snížit svou životní úroveň, či se dostala do složitých situací.

Máte- li dluhy, půjčky a nechcete, aby je za vás musela zaplatit rodina “z vlastní kapsy”

Je- li vám změstnavatel ochoten na pojištění přispívat (zde je ale potřeba počítat s tím, že v případě odchodu z firmy budete muset pojistné platit sami)

Sjednáváte- li si hypotéku či jiný úvěr na vysoké částky. Životní pojištění bývá bankou dokonce požadován jako jedna z podmínek uzavření úvěru (tato pojistka je poté vinkulována ve prospěch banky = v případě smrti připadne pojistné plnění bance)

Kdy životní pojištění neuzavírat

Pokud se neztotožňujete ani s jedním výše popsaným případem, bude pro vás s největší pravděpodobností životní pojištění zbytečně drahým a obsáhlým produktem.

Chcete-li být pojištěni pro případ úrazu či onemocnění, uzavřete úrazové či jiné specializované pojištění

Chcete-li spořit, učiňte tak samostartně, optimálně zcela mimo oblast životního pojištění

Životní pojištění chci - jaké vybrat?

Pokud jste se rozhodli životní pojištění uzavřít, lze jednoznačně doporučit pojištění rizikové, tedy bez spořící složky. Na kapitálových a investičních pojištěních často nevyděláte vy, nýbrž pojišťovna a důchodové životní pojištění je často vhodnější nahradit penzijním připojištěním.

Oblíbené

Klikař - Ochrání Vás a ještě ušetříte, je fajn být Klikař.Nejlevnější pojištění domácnosti

Spočítejte si během 2 minut, na kolik Vás vyjde pojištění domácnosti. Nabídky Vám přehledně seřadíme a Vy okamžitě uvidíte, jak...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...