Každý sedmý řidič porušuje pravidla silničního provozu

b

Prosinec 2011

Z nedávného průzkumu je zjevné, že každý sedmý řidič občas porušuje pravidla silničního provozu, a to i přesto, že se více jak 50 % českých řidičů a řidiček považuje za velmi dobré řidiče. Stále více řidičů (přes 70 % dotázaných) přitom přiznává, že občas pravidla poruší.

Za nejnebezpečnější jsou přitom považováni nezkušení, agresivní řidiči a také motorkáři, kteří nerespektují povolenou rychlost, bezpečné předjíždění i dodržování vzdálenosti za sebou jedoucích vozidel. Neobvyklé také není řízení vozidla pod vlivem alkoholu.

Mezi nejčastější přestupky patří telefonování bez použití hands free (37 % dotázaných), porušení povolené rychlosti (78 % dotázaných) či nedání přednosti chodcům na přechodu.

Většina zodpovědných řidičů by proto uvítala více policistů na silnicích, častější kontroly a přísnější postihy za porušení pravidel (zejména pak řízení pod vlivem alkoholu a nebezpečné předjíždění) a ohrožení ostatních účastníků provozu. Stále více lidí by také souhlasilo se stanovováním výše pokut dle výše příjmů zadržených řidičů.

Zvyšující se počet nehod vede pojišťovny k tomu, aby se snažily motivovat řidiče k bezpečnější a zodpovědnější jízdě. Za jízdu bez nehod tak řidiči mohou získat výraznou slevu na pojištění auta, které se může vyšplhat až 60 %. Některé pojišťovny navíc za bezeškodní jízdu udělují další benefity (např. pojištění čelního sklad zdarma).

Oblíbené

Nejlevnější povinné ručení již od 968 Kč najdete na Klik.czNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...

Klikař - NevěříšCeník povinného ručení

Ceník povinného ručení získáte vyplněním několika údajů o Vašem voze a o Vás. Dostanete přehledný ceník seřazený podle cen a po...