Každý sedmý řidič porušuje pravidla silničního provozu

b

Prosinec 2011

Z nedávného průzkumu je zjevné, že každý sedmý řidič občas porušuje pravidla silničního provozu, a to i přesto, že se více jak 50 % českých řidičů a řidiček považuje za velmi dobré řidiče. Stále více řidičů (přes 70 % dotázaných) přitom přiznává, že občas pravidla poruší.

Za nejnebezpečnější jsou přitom považováni nezkušení, agresivní řidiči a také motorkáři, kteří nerespektují povolenou rychlost, bezpečné předjíždění i dodržování vzdálenosti za sebou jedoucích vozidel. Neobvyklé také není řízení vozidla pod vlivem alkoholu.

Mezi nejčastější přestupky patří telefonování bez použití hands free (37 % dotázaných), porušení povolené rychlosti (78 % dotázaných) či nedání přednosti chodcům na přechodu.

Většina zodpovědných řidičů by proto uvítala více policistů na silnicích, častější kontroly a přísnější postihy za porušení pravidel (zejména pak řízení pod vlivem alkoholu a nebezpečné předjíždění) a ohrožení ostatních účastníků provozu. Stále více lidí by také souhlasilo se stanovováním výše pokut dle výše příjmů zadržených řidičů.

Zvyšující se počet nehod vede pojišťovny k tomu, aby se snažily motivovat řidiče k bezpečnější a zodpovědnější jízdě. Za jízdu bez nehod tak řidiči mohou získat výraznou slevu na pojištění auta, které se může vyšplhat až 60 %. Některé pojišťovny navíc za bezeškodní jízdu udělují další benefity (např. pojištění čelního sklad zdarma).

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...

Klikař - NevěříšCeník povinného ručení

Ceník povinného ručení získáte vyplněním několika údajů o Vašem voze a o Vás. Dostanete přehledný ceník seřazený podle cen a po...