Konec pokut od ČKP

b

Prosinec 2013

Každý vlastník, provozovatel vozidla je povinen platit na své vozidlo povinné ručení. Nezáleží na tom, zda je aktivně používáno, stojí na veřejném parkovišti nebo v uzavřené garáži. Jakmile je opatřeno registrační značkou, povinné ručení se jednoduše platit musí. Stále však mezi motoristy existuje velké množství lidí, kteří tuto povinnost nevědomky (nebo zcela vědomě) ignorují a jezdí s nepojištěným vozidlem. Ty potom čeká velice nepříjemná pokuta od České kanceláře pojistitelů (ČKP).

Systém však není dokonalý a velmi často se vyskytuje stav, kdy i řidič, který poctivě platí povinné ručení, obdrží od ČKP výzvu k uhrazení pokuty, mnohdy i s výhrůžkou exekuce. Takové vymáhání je v případě placení povinného ručení samozřejmě neoprávněné. Na vině je zejména špatná výměna dat mezi ČKP a Centrálním registrem vozidel (CRM). Tomu je ale konec!

Zatímco nyní jsou informace z CRM předávány na ČKP pouze jednou za dva týdny, nově by toto mělo probíhat každý den. To by mělo vést k minimalizaci omylů. Komunikace mezi oběma subjekty by se měla velmi výrazně zlepšit a počet neoprávněných vymáhání by měl radikálně klesnout. Dojít by k této změně mělo v průběhu roku 2014. Pokud bude navíc schválen nový pojišťovací zákon, vznikne ČKP povinnost prokázat motoristovi, že skutečně na pojistném dluží. V současné době je tomu naopak, dlužník musí prokázat, že má "čistý rejstřík".

Oblíbené

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...