Nejčastěji se bourá v Praze, nejméně na Vysočině

b

Listopad 2011

Pojišťovna Generali evidovala dosud 43 tisíc pojistných událostí s pojistným plněním ve výši 1,4 miliardy korun. Počet nehod tak za poslední tři roky narostl o více jak 25 %. Nejvíce dopravních nehod se za první tři kvartály tohoto roku stalo tradičně v Praze a nejméně pak na Vysočině.

Téměř polovina z celkového počtu nahlášených pojistných události (48 %) byla zaregistrována z pojištění odpovědnosti za škodu z provozu vozidla (povinné ručení) ve výši 800 milionů korun. Přes 50 % nehod pak spadá pod havarijní pojištění, kde pojišťovna vyplatila na pojistném plnění zhruba 600 milionů korun. Skutečná čísla budou známa až na počátku roku 2012.

Jak již bylo řečeno, k největšímu počtu dopravních nehod stále dochází v hlavním městě Praha, kde byl v posledních letech zaznamenán 7 % meziroční nárůst.

Nejrizikovější kraje s vysokým podílem na pojistných událostech v oblasti pojištění vozidel:

Praha 33%

Moravskoslezský kraj 14%

Středočeský kraj 12%

Jihomoravský kraj 6%

Ústecký kraj 6%

Naproti tomu je za nejbezpečnější místo pro motoristy považována Vysočina, které se podílí pouhými 2% na celkovém počtu nehod. Velký vliv na to měla preventivní akce, která spočívala v rozmístění tzv. pachových ohradníků, které odrazují zvěř od vběhnutí do vozovky.

Nejbezpečnější kraje s nejmenším podílem na pojistných událostech v oblasti pojištění vozidel:

Vysočina 2%

Karlovarský kraj 2%

Olomoucký kraj 2%

Pardubický kraj 3%

Jihočeský kraj 4%

Liberecký kraj 4%

Oblíbené

Klikař - Občas nemáte kliku, i proto je dobré mít klik.Pojištění auta proti krádeži

Pojištění auta proti krádeži je výrazně levnější, než si myslíte. Pro starší auto již od 440 Kč za rok. Je-li pro Vás auto důle...

Klikař - I havarijní je s klikem nejvýhodnější.Nejlevnější havarijní pojištění

Zvolte si variantu havarijního pojištění, která kryje pouze Vaše rizika! Ve městě se pojistěte proti vandalismu, na vesnici...