Pojištění ekologických rizik

b

Září 2013

Věděli jste, že existuje něco jako pojištění ekologických nebo také environmentálních rizik? Pokud ne, není to nic divného. Toto ve světě poměrně rozšířené pojištění je v naší domovině jedním z nejméně známých a uzavíraných pojištění vůbec. Netýká se tak docela fyzických osob, jako podniků, zejména těch větších. Ty ho však z velkého procenta stejně uzavřeno nemají.

Podle průzkumu agentury StrategyRisk pro pojišťovnu AIG Europe Limited neřeší možnost tohoto pojištění až dvě třetiny velkých evropských firem. Na vině tomu je jednak obecná nevědomost o existenci a výhodách tohoto pojištění a dále samozřejmě také snaha firem šetřit všude, kde se dá. Zda se dá u pojištění mluvit o opravdovém šetření, je otázka pro delší debatu.

Přestože bylo v některých zemích EU nařízeno toto pojištění zákonem, zůstává zejména v ČR pojištěných podniků minimum. Přitom jen na pokutách od České inspekce životního prostředí mohou firmy zaplatit několik milionů korun. V poslední době údajně zájem o toto pojištění naštěstí stoupá a to zejména v oblasti obcí a samosprávy.

Pojištění ekologických rizik chrání pojištěnou společnost před finančními dopady škod, které svým provozem podnik způsobí třetí osobě nebo obecně na životním prostředí (ekologická újma). V této době je riziko znečištění životního prostředí podstatně vyšší než dříve a rozhodně stojí za to si o takovém pojištění popřemýšlet.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...