Povinné ručení 2014

b

Leden 2014

Povinné ručení je jedním z nejčastěji uzavíraných druhů pojištění vůbec, a to nejspíše proto, že je, jak už sám název napovídá, povinné. Týká se všech vlastníků a provozovatelů motorových vozidel. Podle zákona musí být každé vozidlo pojištěno, a to i v případě, že není vůz trvale provozován. Povinné ručení nabízí celá řada pojišťoven a díky konkurenčnímu prostředí v minulosti ceny povinného ručení spíše klesaly. To se ale s počátkem roku 2014 změnilo a řada pojišťoven byla nucena ceny povinného ručení zvýšit, v některých případech až o 20%.

Zdražení na začátku roku 2014 je zapříčiněno novou povinností pojišťoven odvádět nejméně 3 % z ročního přijatého pojistného na financování hasičů. Na zdražení se podepsal i nový občanský zákoník, který umožňuje vyplácet vyšší částky odškodného v případě škod na zdraví. Konkrétní částky a procenta, o něž je povinné ručení v roce 2014 zvyšováno, samozřejmě záleží na každé pojišťovně.

Je pravděpodobné, že přestože se jedná o zdražení celoplošné, podstatně více si na povinném ručení připlatí motoristé s větším počtem zaviněných dopravních nehod a mladí řidiči. Oproti tomu řidiči vyššího věku s delším bezeškodním průběhem (a tím pádem i vyššími bonusy) se mohou zdražení zcela vyhnout.

Chcete si nezávazně ověřit, jak je na tom Vaše povinné ručení v roce 2014? Vyplňte kalkulačku povinného ručení nebo nám zavolejte. Dobrým řidičům garantujeme nejlepší ceny povinného ručení.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...

Klik 3.0 - Povinné ručeníZákonné pojištění vozidel

Zákonné pojištění vozidel je povinné pojištění automobilu, které musí mít každý majitel auta. Je to pojištění odpovědnosti za š...