Šestý smysl

b

Květen 2014

Šestý smysl je malá krabička se dvěma čudlíky, nenápadná součást interiéru vozu. A přesto může zachraňovat životy.

Jedná se o inteligentní systém na bází "eCall", který výrazně zjednodušuje komunikaci s asistenční službou. Jedná se o produkt pojišťovny Allianz ve spolupráci s asistenčními službami Mondial. Tento systém přináší možnost okamžitého spojení s asistenční službou, a to jak v případě nehody, tak poruchy. Krabička je v autě umístěna na dosah řidiče a disponuje dvěma tlačítky. Jedno informuje asistenční službu o poruše vozu a druhé o nehodě.

V případě poruchy vozu stačí zmáčknout tlačítko a asistenční služba automaticky za pomoci signálu z GPS, kterým je tento systém vybaven, vyšle na místo potřebnou pomoc. Není třeba hledat číslo na asistenci nebo zjišťovat, v jaké vsi jste zrovna omylem zastavili. Pokud dojde k nehodě, využije řidič druhého tlačítka, kterým se opět spojí s asistenční službou a domluví se s operátorem na dalším postupu. Může být přivolána záchranka, policie apod. Asistenční služba je kontaktována automaticky také v případě silného nárazu. Pokud řidič nereaguje, je na místo automaticky vyslána záchranná služba.

Šestý smysl se aktivuje také v případě, kdy dojde k násilnému vniknutí do vozidla. To by mělo pomoci odhalit více krádeží a většímu množství motoristů vrátit jejich automobil. Tento systém funguje zároveň také jako taková černá skříňka. Je schopen poskytnout informace o poloze vozu, jeho rychlosti a dalších aktuálních vlastnostech vozu a jízdy. Tento systém je nabízen společností Allianz nejen pro firemní, ale už i pro soukromé zákazníky. V případě zájmu o šestý smysl je dobré informovat se přímo v pojišťovně.

Oblíbené

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...