Češi považují pojištění za spoření

b

Únor 2014

ING Životní pojišťovna prováděla průzkum "Klientela životního pojištění" v roce 2012 na vzorku více než 1000 respondentů. Výsledky jsou poměrně překvapivé. Češi jsou známí velmi nízkou propojištěností (kombinace různých druhů pojištění) a zároveň značnou mírou podpojištěnosti (u pojištění majetku si Češi při rekonstrukcích či modernizacích neaktualizují pojistné částky a část majetku jim tak zůstává nepojištěná). Průzkum navíc odhalil, že dvě třetiny Čechů vnímají (životní) pojištění jako vhodný produkt pro investici, zhodnocení finančních prostředků.

Životní pojištění je v první řadě produktem, který v případě nečekaného úmrtí zajistí našim blízkým alespoň částečné finanční odškodnění takové události. Jako důvod k pojištění toto vnímají tři čtvrtiny Čechů, 40 % dokonce jako hlavní důvod k pojištění. Přes 60 % dotázaných ale zároveň tento produkt vnímá jako prostředek ze zhodnocení finančních prostředků.

Jako spoření ale životní pojištění není vhodné. Možnost našetřit peníze je pouze vedlejším efektem celého životního pojištění. Mnohem výhodnější je uzavřít jednoduché životní pojištění bez investiční složky (za které pochopitelně zaplatíte znatelně méně) a spořit si pomocní jiných produktů, určených přímo ke spoření. V současné době je možné investovat už od částky cca 500 Kč za měsíc.

V Čechách je dále často životní pojištění považováno za zbytečné a drahé. Zbytečné rozhodně není, a to zejména v případě, kdy je na vašich příjmech někdo závislý. V případě nenadálého úmrtí přichází rodina o výraznou část příjmů a musí čelit mnohým (nejen finančním) problémům. S tím životní pojištění pomůže. Cena životního pojištění záleží na mnoha faktorech, každopádně ale v mnoha případech může pomoci a ušetřit obrovskou sumu peněz.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...